KURUMSAL

HAKKIMIZDA

1993 yılında İzmir Pınarbaşı’nda kurulan PMS Polietilen Mamülleri San. Tic. A.Ş.,’nin hedefi, pazardaki ihtiyacı karşılamak adına rotasyon kalıp teknolojisi kullanarak plastik üretimi yapmaktı. PMS üretime ilk olarak tank, depo ve farklı şekillerde kutular tasarlayarak başladı. Daha sonra, üretimi yapılan plastik ürünlerin çeşitlendirilmesiyle birlikte plastik imalatı yapan köklü bir firma haline geldi.

2003’te yeni fabrikasına taşınan PMS, 11.000m2’si kapalı 20.000m2’si açık bir alana sahip olmuştur. Böylece hem stok alanını genişletmiş, hem de üretim kapasitesini artırarak ihtiyaçlara daha hızlı cevap vermeye başlamıştır.

Daha sonraki dönemlerde PMS, Dünyada en çok uygulanan plastik işleme metotlarını (Rotasyon, Şişirme, Enjeksiyon ve Ekstrüzyon) bünyesine dahil ederek entegre bir kuruluşa dönüşmüştür.

Diğer imalatçı firmaların kalıp tedarikçisi olan fabrikamızda, başlıca plastik işleme teknikleri olan rotasyon (rotation moulding) ,şişirme (hava basınçlı kalıplama,blow moulding), enjeksiyon kalıplama teknikleri kullanılarak üretim yapılmaktadır. Ayrıca PMS rotomoulding tekniğiyle yılda 2000 ton, blowmoulding yöntemiyle 1500 ton ve enjeksiyon kalıplama yöntemiyle 250 ton LDPE, HDPE, XE, FOAMABLE PE, PP, PVC, ABS, POLYESTER ve PA işleyebilmektedir. Kullanılan tüm materyaller FDA onaylıdır ve UV filtre koruyucu özelliği vardır.

Firmamız, gerek ülke endüstrisindeki gelişmeler ve gerekse global pazarlardaki gelişmelerin bir sonucu olarak, pazar ve müşteri ihtiyaçlarının oldukça hızlı bir şekilde değiştiğini bildiğinden, hızlı değişen pazar ihtiyaçlarına yanıt verebilecek etkin bir Ar-Ge tasarım birimini oluşturmuştur.
PMS Teknik Müdürlük bünyesindeki Ar-Ge tasarım ekibi tecrübeli kadrosu ve teknik donanım ve imkanları ile sizlere hizmet vermektedir.

Misyonumuz

PMS hedef, değer ve stratejileri doğrultusunda;

– Hammaddenin temin edilmesi, stoklanması, üretime dönüştürülmesi ile satış ve satış sonrası hizmetlerini vererek,

– Gerek kendi ihtiyacı olan, gerekse iç ve dış pazarlara sunulacak ürün kalıpları ve hammadde işlenmesi ile yeni ürünler üreterek,

– Müşterilerin, çalışanların ve ortakların memnuniyetini ön planda tutarak ,

– Toplum ve çevreye saygılı şekilde çalışarak,

– Tüm kaynaklarını en verimli biçimde kullanarak yurt içinde lider ve öncü bir firma olmasını sağlamaktır.

Vizyonumuz

Modern ve teknolojik üretim tesisleri, yenilikçi ürünleri, sürdürülebilir üstün kalite ve hizmet anlayışı ile sektörde lider konumunu Türkiye’de devam ettirmek ve dış pazardaki konumunu güçlendirmektir.

AR-GE FAALİYETLERİ

PMS, sürekli olarak AR-GE ile ilgili çalışmalarını sürdürmekte olup yeni ürünler, yeni pazar araştırmaları ve müşteriye özel ürünler ile kendini sürekli yenilemektedir. Kendi teknolojisini geliştiren ve sektöründe uluslararası rekabette öne çıkan PMS POLİETİLEN SAN.TİC. A.Ş., AR-GE çalışmalarını stratejisinin bir parçası olarak ele almaktadır.

AR-GE stratejisinin özü vizyonumuzu oluşturmaktadır. AR-GE çalışmaları, PMS.’nin strateji ve büyüme hedeflerine paralel olarak şekillenmektedir. Bu çerçevede hedef pazarlara uygun ürünler, çevreci yaklaşımlarla desteklenmektedir. AR-GE gündemi, “Şirket vizyonu” doğrultusunda; tüketicinin ihtiyaçlarını destekleyen, bugün ve gelecekteki ihtiyaçlarını karşılayan, standartlara uyumlu, rekabette fark yaratan ürünler tasarlamak ve üretmek olarak özetlenebilir.

20 yıllık deneyimine dayanarak güncel teknoloji ile donatılmış AR-GE faaliyetlerine sahip olan PMS, kendi sektöründe Türkiye’de birçok ilki başararak; tüketicilerine çevreci, yeni ve gelişmiş özelliklere sahip ürünler sunmaktadır.

Kurumsal çözümler ilkesiyle amaçlanan, müşterilerin ihtiyaçlarını girişimci bir anlayışla en hızlı ve doğru biçimde analiz edip, ihtiyaca uygun ürün ve çözümlerle en doğru zamanda buluşturmak, müşterileri nezdinde vazgeçilmez bir çözüm ortağına dönüşmektir.