FABRICATED

FABRICATED

PMS polietilen ürünler ve imalat alanında sektör lideri olarak , sektördeki kritik ihtiyaçları karşılamak adına müşterilerimize daha uygun özel HDPE- PE- PP- PVC levhalardan üretilmiş tankları sunmaktadır.
PMS olarak çevre sorumluluğu bilinci ile deneyimlerimizi ve yenilikçi çözümleri birleştirerek; proses ve literatüre uygun uygun olan malzemeleri kullanarak kaliteli işçilik ve üretim süreçleri ile taahhütlerimizi yerine getiririz.

POLİETİLEN TANK VE EKİPMAN İMALATI

Yüksek yoğunluklu Polietilen Tank (HDPE) tank ve ekipmanlarımız işletmenizin şartlarına uygun tasarım, imalat ve montaj unsurları göz önüne alınarak tamamen siz değerli müşterilerimizin istek ve ihtiyaçları doğrultusunda iyi eğitimli ve alanında uzmanlaşmış personelimiz tarafından kusursuz bir işçilik ve ileri teknoloji ile üretilmektedir.

Üretimde kullandığımız  polietilen, (HDPE), PVDF, polipropilen,(PP), PVC gibi plastikler kimyasal maddelerin çoğundan etkilenmeyen, ve bir kısmı gıda temasına uygun, temizliği ve dezenfekte edilmesi son derece kolay plastiklerdir.

Bu nedenle özellikleri sayesinde geniş bir uygulama potansiyeline sahiptir.

PE ve PP levhaların birleştirilmesi ve nihai ürün haline dönüştürülmesi için ekstruder kaynağından faydalanılır. Aynı sınıf hammaddeden üretilen kaynak teli ile ön ısıtma ve eriyik sıcaklığında malzemenin belirli bir hızda kaynak yapılacak bölgeye baskı uygulanarak yayılması esasına dayanır.

Kaynak Ekstruderi

Kaynak Ekstruderi

Kaynak Teli

Kaynak Teli

Çapak Alma Aleti

Çapak Alma Aleti

Raspa

Raspa

5° C’nin altında kaynak yapılmamalı veya yapılması zorunlu olan durumlarda kaynak ortamı en az 5° ulaşacak şekilde önlem alınmalıdır.

Kaynak yapılacak malzemeyle kaynak elektrodu aynı sınıf polimer; kaynak elektrodunun çapı

3-4 mm olmalıdır. Kaynak yapılacak yüzey temiz olmalı

Kaynak öncesi yüzey hazırlık aşamasında mutlaka raspa ile kazıma yapılmalı ve oksidasyon tabakası alınmalıdır.

Mutlaka açılı kaynak ağzı oluşturulmalıdır.

El tipi kaynak ekstruderi daima kaynak yapılacak yüzeye 45° ile tutulmalıdır.

UYGULAMA ALANLARI

 • Kimyasal Tesisler, Kimyasal Havuzlar, Kimyasal Atık Gaz Depoları, Kimyasal Bekletme Tankları
 • ADR Yönetmeliğine Uygun Tank İmalatı
 • Metal Kaplama Tesis ve Tankları
 • Gemi, Yat, Tekne, Temiz ve Atık Su Tankları, Su Depolama Tankları
 • Silo Tank Uygulamaları
 • Yağ Tutucu, Ayrıştırıcı Havuz Uygulamaları
 • Foseptik Tankları, Atık Su Bekletme Havuzları
 • Havuz Kaplama
 • Proses Tankları, Çamur Bekletme, Ön Çökertme Ayrıştırma Tank İmalatı
 • Gaz Yıkama Tankları, Bacalar
 • Gıda Maddeleri ve Şarap Tankları, Organik Asitli İçecek Tankları

PE- HDPE- PP LEHVA KAYNAKLI BİRLEŞTİRME DETAYLARI

Depolanacak veya taşınacak kimyasal maddeye göre PP, HD-PE, PVC, PVDF gibi farklı malzemelerden üretilirler. DVS 2205 ve EN 12573 standartlarına göre tasarlanarak kimyasal dayanıklı ve kalıcı bütünlüğü sağlanır.

Kimyasal Tesisleri, Havuzlar, Atık Gaz Sistemleri

ADR Yönetmeliğine Uygun Tank İmalatı

Kimya sektörünün en büyük sorunlarından bir tanesi üretilen kimyasalın kara yolu ile taşınmasıdır. Günümüzde uygulanmak istenen güvenlik önlemleri ile de bu konu üzerine birçok revizyon yapılması Zorunluluğu getirilmiştir.

Firmamız olarak bu soruna çözüm sunmak adına  HDPE ,PE Levhadan standartlara uygun araç üstü tanklar yapılmaktadır.

Metal Kaplama Tesis ve Tanklar

Kuvvetli asitlere dayanıklı ekipman imalatı
Kuvvetli bazlara dayanıklı ekipman imalatı
Galvano teknik kazanları, banyoları, tankları
Solventlerin depolanması
Asit depolanması
Asit havuzları, Akü dolum tankları, Nikelaj, kaplama  havuzları

Gemi, Yat, Tekne Temiz ve Atık Su Tankları, Su Depolama, Yakıt Tankları

Marine grubu özel prizmatik şekillerde PE,HDPE,PP Gibi  levhalar  kullanılarak dar alanlar için müşterimize özel ölçülerde tank imalatı yapılmaktadır.

Yağ Tutucu ve Ayrıştırıcı Havuzlar

Bina veya yapının pis su tesisatındaki sıvı atıkların ihtiva ettiği; katı yağ, sıvı kum, tortu ve diğer zararlı maddeler bina veya yapı tesisatına, kanalizasyona, arıtma tesisine zarar vermektedir. Pis su tesisatından bu atıkları ayırmak gerekmektedir. Bu ayırma işlemi yapan ekipmanlara AYIRICI adı verilir.

Atık su üreten her türlü tesis, zararlı ve rahatsız edici koku veren ayrıca tesisata zarar verebilecek sıvıların sisteme verilmeden önce uygun işlemlerden geçirilerek rehabilitasyonunu yapmak yükümlülüğündedir. Bu potansiyele sahip iş yerleri, atık suyun yağlardan arındırılması için DIN 4040/DIN EN 1825 standartlarına uygun yağ ayırıcı kullanmak zorundadır. Aksi takdirde yağ içeren atık sular ve bunların içindeki küçük partiküller borularda daralmalara ve korozyona sebebiyet vererek atık su sisteminin tıkanmasına dolayısıyla çok büyük maddi kayıplara sebep olabilir.

Foseptik Tankları, Atık Su Bekletme Havuzları

İnşaat ve fabrika alanlarının artması ile Çevre Bakanlığı tarafından bu alanlarda zorunlu hale getirilen foseptik tankları, ihtiyaç kapasitesini sürekli arttırmaktadır.
Polietilen foseptik tankı fiyatları , diğer tanklara göre daha ekonomik olup kurulumu da basittir.Toprak altına konularak kullanılan bu tanklar, korozyona uğramaz, paslanmaz ve çürüme yapmaz.
Ancak tankların uzun ömürlü kullanımı için talimatname ve garanti şartlarını uygulamak gerekir.

Bacalar ve Gaz Yıkama Tankları

Sanayi tesisleri ve işletmelerin faaliyetleri sonucu oluşan zararlı gazların ve kokuların insan ve çevre sağlığını olumsuz etkilediği bir gerçektir. Oluşan bu emisyonları ve kokuları gidermek için kurulan sistem gaz arıtma sistemidir.
Firmamız; bu tür tesisler için gereken emiş sistemleri ve yıkama tesislerini, anahtar teslimi olarak taahhüt etmektedir.
Tesisin komple kurulumu, çalışanların eğitimi ve kurulan sistem için teknik destek PMS tarafından sağlanmaktadır.